Seksle kaslarınızı çalıştırmanız mümkün. Spora gidemediği için üzülen, sevişsin. Sevişemediği için üzülense iyi bir partner edinip sevişmenin tadına varsın. İyi bir partner edinmenin yollarını ise defalarca sizin için yazdım. Önceki sayıları biriktiren göz atsın.

Sevişmede çalıştırdığınız kasların hangileri bulunduğunu merak ediyorsunuz değil mi? Açıkçası pozisyona göre değişim gösteriyor. Kadın için de erkek için de en bilindik ve önemli kas pelvik kasıdır. Hanımların kas yapma merakı da son yıllarda sizinle yarışıyor fakat gene de bu yazının konusu sizsiniz. Çoğu pozisyonda karın kasınıza çalıştığınızı belirttikten sonrasında diğer kaslarımıza bir göz atalım.

Misyoner pozisyonunu sevenlerin popo, omuz ve teres kasları çalışır. Teres kasının hanımları sinsice etkilediğini de belirtmek istiyorum. Zira plajda en az popo kadar baktırır. E misyoner de kadınların gözdesi, bence harika bir birleşim bu.

Kamara pozisyonunda kadınların birazcık yorulduğunu ve adamın de kimi zaman daha hızlı boşalmış olduğunu belirtmek isterim. Fakat hem de doyum oldukça büyüktür. Triceps ve teres kaslarınızı çalıştırması da cabası.

Salyangoz pozisyonu klitorisi çok iyi uyaran bir pozisyon ve bu kadınların her süre bulabildiği bir şey değil. Gelelim size sizlerin de kol, sırt, arka bacak kaslarınızı çalıştırır. Hanım da adam de maksimum yarar alabilirler doğrusu. E daha ne olsun!

Köpek pozisyonuna kadınları ikna etmekte biraz güçlük çektiğinizi duyuyorum fakat karın ve göğüs kaslarınızın çalışmasına değer, ne istiyorlarsa onu yapın ve ikna edin. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, birden fazla kez orgazm vaat edin derim.

Makas pozisyonu da kaslarınızı çalıştırmak konusunda cömert bir pozisyon. Ön kol, trapez, omuz ve baldır kaslarınız çalışır ve üstelik kadınların da sevdiği pozisyonlardan. Bu avantajı iyi kullanın.

Jokey pozisyonunda yalnızca alt sırt ve boyun kaslarınız belirgin derecede çalışır ama bir miktar da yorucu olur. Dolayısıyla bu kas meselesinde favori pozisyon bu olmasa da sevenleri sahiden çok sevmiş olduğundan vazgeçilmezliğinden bir şey kaybetmez.

Kaşık pozisyonu kadınları duygusal açıdan da doyuma ulaştıran bir pozisyonken sizin de oblik ve tibialis kaslarınızı çalıştırır. Utanmasanız masum bir sarılmada bile kas yapma derdine düşeceksiniz fakat yapın yakışır.

Cinsellik sona erince poponuzu dönüp yatma alışkanlığından hemen hemen kurtulmayan ve azınlık olduğunu umduğum erkeklere ise bir bilgi daha vermek isterim, sarılıp yatmak bu çalışan kasları dinlendirmeye yarar.

Ha bir de Kegel egzersiziyle kapanışı yapmış olursanız adeta spor yapar gibi yarar alır duşa gönül rahatlığı ve haz doygunluğuyla gidersiniz.

Kalori Bile Yaktırıyor
Kanada’dan Quebec Üniversitesi’nden uzmanların yaptığı araştırmalarda 18-35n yaş aralığındaki çiftlerden bir ay süresince haftada 1 kere cinsellik yapması istendi. Aynı çiftlere 30 dakikalık koşuya katılmaları da söylendi. Her iki aktivite esnasında da yakılan kalori miktarı ölçüldü.

Sonuçlara nazaran cinsel aktivite esnasında yakılan kalorilerle spor yaparken yakılan kalorilerin hemen hemen aynı oranda olduğu görüldü.

30 dakika süren seks esnasında erkekler 120 kadınlar 90 kalori yakıyor. Bu kalori miktarı 30 dakikalık tempolu koşarak yakabileceğiniz kalori miktarıyla aynı.

Peki Sporcular Niye Seksten Kaçınıyor?
Profesyonel sporcuların seksten kaçındığını duymuşsunuzdur. Bilhassa önemli bir karşılaşmaları yahut rekor denemeleri olacaksa öncesinde 1 hafta seks yapmayanlar bile var. Muhammed Ali de bunlardan biri olduğunu açıklamıştı. Ruhsal olarak seksin zararı olabileceğine inanırsanız zararı olabilir doğal fakat bilimsel çalışmalar, seksin spor performansına tesir etmediğini ortaya koyuyor.

Örneğin;
1995 yılında Dr. Tommy Boone, iki denek üzerinde bir çalışma yapmış. Deneklerden biri 12 saat önce seks yapmış, diğeriyse yapmamış. İkisini de koşu bandına çıkaran Boone, ikisinin performansında asla bir değişiklik olmadığını görmüş.

1968’de Sex Resarch Dergisi’nde gösterilen bir çalışmada, altı gün boyunca seks yapmamış birinin, bir gün öncesinde cinsellik meydana getiren birine nazaran daha iyi performans sağlamadığı açıklanmış.

İsviçre’de 4 kardiyolog tarafından meydana getirilen çalışmada ise, spordan birkaç saat öncesinde meydana getirilen seksin, performansa hiçbir tesiri olmadığı sonucuna ulaşılmış.

Yani seks severler spor yapmış oluyor ve sporcuların seksten kaçınması için de hiçbir niçin yok. Resmen çifte iyi haber.

Doğal ben cinsellikte duygusal bağlılık da olursa her şeyin çok daha güzel olabileceğini eklemek ve korunmalı cinsel birlikteliğin önemini vurgulamak isterim. Sağlıklı bir vücudun yapamayacağı seks de spor da yoktur.