07 Eylül 2021

Sertleşme Problemine Çözüm Degra 100 mg

ile admin

Cinsel birleşmenin gerçekleşmesi için, penisin yeterli sertliği sağlayamaması veya sertliğini sürdürememe sorununa ‘erektil disfonksiyon’ denilmektedir. Ülkemizde 40 yaş üstü erkeklerde görülür.

Sertleşme problemi

Erkeklerde serleşme problemi cinsel ilişkide penisin sertleşememesi veya sertleşmenin erken dönemde bitmesi ile kendisini gösterir. Halk içinde ‘iktidarsızlık’ olarak bilinir. Tıbbi terminolojideki adı ‘erektil disfonksiyon’ yada ‘ereksiyon problemidir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında Degra haplar gelmektedir.

Ereksiyon nedir?

Erkeklerde ereksiyon kısaca sertleşme; cinsel uyarılma esnasında, penisin birleşmeye hazır hale gelecek kadar sertleşmesi ve bu sertleşmeye bağlı olarak hacimsel (uzunluk ve kalınlık olarak) büyümesidir.

Sertleşme nasıl olur?

Penisin sertleşememesinden önce, sertleşmenin anatomik yapısını bilmekte fayda vardır. Penisin içinde yer edinen, birbirine paralel olarak uzanan iki adet ‘Kavernöz cisim’ (Corpora Cavernosa) ve bir adet ‘Süngerimsi cisim’ (Corpora Spongiosa) adında olan uzunlamasına yapılar yer almaktadır. Cinsel uyarılma gerçekleştiği süre penis kasları gevşer ve kan akışı artar. Damar içinde artan NO (Nitrik Oksid) önemli bir vazodilatasyon (kan damarlarını gevşetici) etki sağlar ve böylelikle cavernoz cisim içindeki damarlar kanla dolar. Bu şekilde ereksiyon (sertleşme) sağlanmış olur. Penis içinde yer edinen bu dolum basınç uyguladığından, dolaşım sabitlenir ve ereksiyonun sürmesi sağlanır.

Ereksiyonun gerçekleşmesi ve idamesi için beyne iletilen erotik mesajlar ile cinsel uyarı sürekli devam etmelidir. Ereksiyon için en önemli organlar: Penis, omurilik kanalı ve beyindir. öteki bir deyişle sertleşememe sorununun niçin ortaya çıktığını anlamamız için, durumu hem fizyolojik olarak bununla birlikte psikolojik olarak ele almamız gerekmektedir.

Sertleşememe (İktidarsızlık) nedir?

Cinsel birleşmenin gerçekleşmesi için, penisin yeterli sertliği sağlayamaması veya sertliğini sürdürememe sorununa ‘erektil disfonksiyon’ denilmektedir. Erektil disfonksiyonda eşler içinde birleşme sağlanamadığı için cinsel doyum gerçekleşemeyebilir.
Degra 100 mg tabletler iktidarsızlığa çözüm arayan erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Ülkemizde 40 yaş üstü erkeklerde görülme sıklığı artmakla birlikte, hemen her erkeğin hayatının bir bölümünde bu sorunla karşılaşmaktadır. Sertleşememenin patolojik bir bulgu olabilmesi için probleminin altı ay süreyle devam etmesi ve bu probleminin tek eşli bir yaşamda gözlemleniyor olması gerekmektedir.

Sertleşme sorunun fizyolojik nedenleri nelerdir?

Sertleşme sorununu en sık fizyolojik sebeplere bağlı olarak görülmektedir. Penisin sertleşmesi için, penis içindeki anatomik oluşumların ve kan akımının sağlıklı olması gerekmektedir. Bu yüzden, sertleşme problemi ile karşılaşılmış olduğunda atılacak ilk adım ürolojik bir muayeneden geçmektir. Uzman ürolog tarafınca yapılacak detaylı bir muayene ve tetkiklerin sonucunda probleminin organik bir nedeni olup olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Bazı hastalıklar penisteki sertleşmeyi etkilemektedir. Şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları, prostat rahatsızlıkları, yüksek kolesterol, dolaşım ve damar rahatsızlıkları, damar tıkanıklığı, ateroskleroz, depresyon ve bu hastalıklarla ilişkili olarak kullanılan antidepresan ilaçlar sertleşme problemi yaratabilmektedir.

Sertleşme sorununda yaş unsurü de göz önünde bulundurulmalıdır. Genel olarak 40 yaş üstü erkelerde daha sık görülmektedir. Fizyolojik etkenler gözden geçirildikten sonrasında, tüm bulgular düzgüsel ise sertleşme problemi psikolojik olarak ele alınmalıdır.

Sertleşeme (iktidarsızlık) probleminin ruhsal sebepleri
Sertleşme problemi yaşayan adamların bu sorunu devamlı veya daha sonradan ortaya çıkmış olabilir.

Sertleşmenin psikolojik nedenleri arasında en çoğunlukla cinsellikle ilgili bilinçaltı korkular, önyargılar ve başarısızlık kaygıları yatmaktadır.

Tüm cinsel işlev bozukluklarında olduğu benzer biçimde sertleşme sorununda da kişinin cinsel kimlik yaşının gelişmeye başladığı yıllarda edinilen ilk izlenimler, algılanan ilk mesajlar, ilk tecrübeler, cinselliğe bakış açısının kültürel tesirleri, sertleşme ile ilgili problemlerin alt yapısını oluşturabilmektedir. Bu etkenlerle beraber ilişki dinamikleri; kısaca eşler arasındaki dengeler, evlilik problemlerinin da ereksiyonda etkilidir.

Erektil disfonksiyon (sertleşememe),toplumsal değişikliklerden de etkilenebilmektedir. İş değişikliği, maddi kaygılar, yakın birinin ölümü, depresyon benzer biçimde etkenler, bu rahatsızlığın oluşmasına etken olabilmektedir.

Ruhsal ve organik (fiziksel) kökenli ereksiyon problemleri nasıl birbirinden ayrılır?

Psikolojik kökenli sertleşme sorununda ‘sabah ereksiyonları’ vardır. Sabah ereksiyonlarının sebebi gece görülen cinsel rüyalar ve testosteron düzeyindeki artışlardır. Problem cinsel ilişki esnasında eşe karşı sertleşememe veya ereksiyonun kısa sürmesidir. Organik (fiziksel) kökenli ereksiyon problemlerinde ise sabah ereksiyonları da izlenmez.

Ek olarak eşe karşı sertliğin olmaması, ancak başka partnerlere karşı sertleşmenin gerçekleşmesi de psikolojik orijinli bulunduğunu gösterir. Bu konum çiftler arası cinsel sorunlara yada evlilik problemlerine bağlı olabilir.

Organik kökenli erektil disfonksiyonda meydana getirilen bazı hormon testlerinde yada penis kan akımı incelemelerinde problemler izlenebilmektedir. Psikolojik nedenli ereksiyon problemlerinde ise hiçbir organik mesele izlenmez.

Cinsel isteksizlik sorunu da ereksiyon problemi

Cinsel isteksizlik problemi genel anlamda psikolojik nedenlere bağlıdır. Ayrıca kanda düşen testosteron hormonu düzeyleri de cinsel isteksizliğe yol açabilir. Erkeklerdeki cinsel isteksizlik problemi da ereksiyon problemi olarak kendisini izah edebilir. Tedavisi nedene yöneliktir.

Erektil Disfonksiyon Tedavisi

Tüm cinsel işlev bozukluklarında olduğu gibi erektil disfonksiyon da psikolojik kökenli ise cinsel terapi desteği ile tedavi edilebilmektedir. Psikoterapi ve cinsel terapiden önce hastaların detaylı bir ürolojik taramadan geçmesi faydalı olacaktır. Fiziksel herhangi bir bulgu olmadığı takdirde psikoterapi ve cinsel terapilerle süreç rahatça atlatılabilir. Çoğu hastalar doktora gitmekten kaçınırlar, bu yüzden destek ilaçları kullanmaktadır. Degra tablet erektil disfonksiyon sorunu yaşayan erkekler tarafından kullanılmaktadır.

Erektil disfonksiyon tedavisinde öncelikli adım detaylı analiz (öykü) alınmasıdır. Alınan detaylı bilgilerle beraber, problemin çıkış kaynağı tespit edilmekte ve izlenecek yol şekillenmektedir. Bireyin bu rahatsızlığı yaşamasındaki etkenlere göre içeriği şekillenen cinsel ve psikoterapiler ile averaj 10- 12 seans içinde süreç tamamlanmaktadır.