08 Ekim 2018

Kadınların İlişki Sorunları Nelerdir

ile admin

Bu yolda birkaç vuruş içerisine girmeyen seyrek çift. Vaktinden evvel olsa da, bu temas meselelerinin ne olma ihtimalini biliyorsanız, onları geçmek için defa henüz iyi bir talihe sahip bulunursunuz. Evlilik ve Aile Terapisti Mitch Temple, Evlilik Döngüsünün Yazarı, her temas inişli çıkışlı olduğu halde, etkin çiftler darbeleri sebep yöneteceğini ve sevgi hayatlarını sürdüreceklerini öğrendi. Orada asılacak, meseleleri çözecek ve gündelik yaşamın komplike konularında sebep çalışacaklarını öğreneceklerdir. Birçoğu bunu kendiliğinden takviye kitapları ve makaleleri okumak, seminerlere katılmak, danışma inşa etmek, başka etkin çiftleri gözlemlemek veyahut yalnızca tecrübe yanılma gerçekleştirmeye yapar.

İlişki Sorunu: İletişim

Ailenin Harmanlanmasının yazarı Elaine Fantle Shimberg’e göre, bütün temas meseleleri kötü iletişimden sebeplenmektedir. “BlackBerry’inizi muayene eder iken, TV seyrederken ya da spor bölümünden geçerken etkileşim kuramazsınız” diyor.

Problem çözme stratejileri:

Shimberg, birbirleriyle realite bir buluşma ayarlayın diyor. Birlikte yaşıyorsanız, cep telefonlarını titreşime bırakın, çocukları yatağa yerleştirin ve sesli mesajın sizi aramasını bekleyin.
Seslerinizi yükseltmeden “iletişim kuramazsanız”, sizi çığlıklarla gören biri sizi utandırır sanız, kütüphane, park ya da lokanta gibi ortak bir noktaya gidin.

Bazı kaideler koyun. 

Eşiniz konuşmaya başlayıncaya kadar veyahut “Siz hepsiniz …” veyahut“Siz hiçbir zaman ….” gibi kelime gruplarını yasaklayana kadar konuşmayı kesmeyin. Dinlediğinizi göstermek için beden dili kullanın. Do not doodle, saatinize bakın veyahut çivi alabilmek. Başkasının iletisi alacağınızı bilmesine müsaade etmeyin ve icabında tekrarlayın. Örneğin, “Ne söylediğinizi duyduğumda, ikimiz de çalışıyor olsam da, evde daha çok eşyanız varmış gibi hissedeceksiniz” deyin. Eğer haklıysan, başka biri onaylayabilir. Eğer başka bireyin aslında neyi kastediyorsa, “Hey, sen bir yıpranmış sındır ve peşinden koşmak mecburiyetinde kaldım, benim için daha çok iş yaratıyorsun” diyebilir o, fakat henüz güzel bir şeklinde.

İlişki Sorunu: Cinsiyet

Birbirlerini seven ortakları dahi cinsel olarak uyuşmazlık olabilir.  Lütfen Sevgili Yazar, Yazı Değil yazarı Mary Jo Fay, cinsel şahsi farkın dalık ve eğitim eksikliğinin bu meseleleri kötüye kullandığını dile getiriyor. Fay, seks inşa etmek vazgeçmeniz lüzumlenen nihai şeylerden biri. “Seks,” diye konuştu, “bizi bir araya getiriyor, bedenlerimize hem fiziksel hatta zihinsel olarak yardım eden hormonları bırakıyor ve sıhhatli çiftin sıhhatli kalmasını sağlıyor.