22 Temmuz 2019

Cinsel Konuları Bilmekten Çekinmeyin

ile admin

Cinsel yaşam her çift arasında düzenli yaşanmaz. Bazılarında kadından ya da erkekten kaynaklanan sorunlar vardır. Bu sorunlar da genel olarak çiftler arasında bir soğukluğa ve uzaklığa neden olmaktadır. Bu konuda sorun yaşayan insanlar cinsel problemler danışma hattı numarasını arayarak sorunlarına çare bulabilirler. Her soruya cevap verebilen ve bu konu hakkında her türlü bilgiye vakıf olan insanlar sizleri en iyi şekilde yönlendireceklerdir.

CİNSEL KONULARDA YARDIM ALIN !

Cinsel problemler danışma hattı yaşadığınız birçok cinsel yaşam korkularınıza cevaplar bulabilen ve sizlere bu konuda destek sunan bir hattır. Bu çerçevede yaşadığınız tüm endişelerinizi, korkularınızı, geçirdiğiniz ruhsal bunalımları anlatarak sizi rahatlatmalarını sağlayabilirsiniz. Cinsel yaşamla ilgili olarak bilmediğiniz her konuda bilgiyi sizlere sunan bir hattır.

BİLMEDİKLERİNİZİ ÖĞRENİN !

Cinsel yaşamınızda yaşadığınız kısa süreli sorunları da aşmanız için sizlere tüyolar veren ve bu konuda oldukça detaylı olarak bilgilendirilebilirsiniz. Cinsel yaşam hakkında bilmediklerinizi öğrenmek bu konuda daha kaliteli bir hayatınızın da olmasını sağlayacaktır. Cinsel hayatınızdaki sorunları çözmek adına cinsel problemler danışma hattı sizlere son derece detaylı bir şekilde hizmet vermektedir.

Meselesi Sona Bırakmayın

Cinsellik, bilhassa de seks ile ilgili konuşmalarda ferah olamayan erkekler konuyu gündeme getirmek için kontrol odasından çıkacakları saate kadar beklerler. Bu vaziyet doktorunuzun sıkıntınızın ne olduğunu tam anlamıyla anlamasına engelleyebilir. Cinsel sıhhat veyahut sertleşme zorluklarıyla alakalı sorularınızı ziyaretinizin başında açıkça konuşmaya çalışın. Böylece probleminizi bahsetmek için daha fazla zamanınız gerçekleşir.

Hazırlıklı Olun

Hekiminiz genel sıhhat durumunuz ile ilgili olası mümkün oldukça defa malumat alabilmek isteyecektir. Mevcut başka sıhhat sorunlarınız veyahut almakta olduğunuz ilaçlar (bazen sertleşme meselesinin sebebi olabilir) ile ilgili hekiminize malumat suna bilecek için hazırlıklı olun. İlk ismim olarak, hekiminiz başka sıhhat durumlarınızı deneme etmek veyahut kullanmakta olduğunuz ilacı veyahut alım şeklini değiştirmek isteyebilir.

Açık Olun

Bazı durumlarda seks hayatınız ile ilgili kimseye söyleyemediklerinizi (örneğin: sertleşme sağladığınız belirli vakitler veyahut haller var ise) hekiminize söylemeniz ehemmiyetlidir. Sıkıntılarınız ile ilgili doktorunuzu ne kadar çok bilgilendirirseniz, size o derece yardımcı olabilecektir.

Hekime Eşinizle Beraber Gitmeyi Düşünün

Hekim ile olan randevunuza eşiniz eşliğinde gitmeyi düşünebilirsiniz. Eşinizin kanaatleri hekim yönünden faydalı olabilir. Ayrıca bu, eşinize cinsel hayatınıza ehemmiyet verdiğinizi ve bunu ilerletmek için gayret harcadığınızı göstermenin bir yoludur. Daha evvel denemiş olsanız da olmasanız da, sertleşme probleminiz için bir rehabilitasyon tekniği arar iken kendinizi ferah hissetmeyebilirsiniz. Her halde, sorununuzu hekiminiz ile paylaşmanız etkin bir rehabilitasyon görme şansınızı ehemmiyetli ölçüde yükseltecektir. Doktorunuz genel sıhhat durumunuzu bir bütün olarak değerlendirmek isteyeceği için sertleşme probleminiz dahil olmak suretiyle bütün tıbbi öz geçmişinizi ve sıhhat durumunuzu hekiminize aktarabilecek halde olmanız yararlı olacaktır.

Bir ilişkide çiftlerden birinin cinsel sorunlar yaşaması son derece doğal bir durumdur. Cinsel sorunlar fiziksel olmaktan ziyade genelde psikolojik durumlardan kaynaklanmaktadır. Cinsel sorunlar ve cevapları konusunda insanların merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Cinsel sorunlar konusunda kadınların ve erkeklerin yaşadığı sorunlar birbirinden biraz farklıdır. Mesela kadınlarda vajinismus denilen ve ilişkiye girememe anlamına gelen bir sorun bulunmaktadır.

BOŞALMAYI BİLMEYEN KADINLAR MUTSUZ

Vajinismus fiziksel bir sorun olabileceği gibi psikolojik nedenlerden de kaynaklanabiliyor olabilir. Kadınların yüzde 80’i neredeyse boşalmayı bilmiyor. Bu konu onların cinsel hayatlarında mutsuz olmalarına neden oluyor. Cinsel hayatlarında boşalamama sorununu aşabilmek için eşlerinin de bu konuda biraz anlayışlı olmaları gerekiyor. Kadın boşalmaz yargısı tamamen yersiz ve boş bir inançtır.

ERKEKLERDEN KAYNAKLANAN SORUNLAR NELERDİR ?

Erkekler cinsel yaşam konusunda kesinlikle kendilerini sorunlu olarak görmekten hoşlanmazlar. Ancak bu konuda onlarında karşılaşabileceği bazı sorunlar olabilmektedir. Mesela sertleşme sorunu ya da erken boşalma sorunu günümüzde en çok karşılaşılan erkek cinsel yaşam sorunlarıdır. Bu konuda onlarında yapabileceği ya da başvurabileceği bir takım tedaviler bulunmaktadır. Geciktirici ya da sertleştirici kremlerle bu sorunu rahatlıkla aşabilirler.

Cinsel problemler her insanda olabilecek problemlerdir. Bu problemlerin bazılarını insanlar kendileri aşabilirken bazılarının aşılabilmesi için doktor yardımına ihtiyaçları vardır. Cinsel problemler nelerdirsorusunun cevabına bakılacak olursa. Bu problemler kadınlarda ve erkeklerde farklı şekillerde görülmektedir. Kadınlarda vajinismus, boşalamama, cinsel tiksinti ve bir türlü kendini cinsel yaşama verememe gibi birçok rahatsızlık sayılabilir.

ERKEN BOŞALMA EN ÇOK YAŞANAN SORUN !

Erkeklerde ise cinsel problemler biraz daha farklı şekillerde görülmektedir. Erken boşalma sorunu en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Sertleşememe de erken boşalma kadar sık görülmektedir. Bu rahatsızlıkların yüzde 90’ı genelde stresten ve aşırı yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra iktidarsızlık sorunu da büyük bir sorundur. Diğer iki sorun bir şekilde aşılabilirken ya da geçici bir durum olabilirken iktidarsızlık sorunu ciddi bir sorundur ve uzmanlara başvurmaları gerekmektedir.

UZMAN TAKVİYELERİ ALIN !

Cinsel hayatında problem yaşayan birçok insan vardır. Bu insanlar sorunlarını aşabilmek için bir uzmanın tavsiyelerine ihtiyaç duymaktadır. Erkekler problemi olduğunu çok fazla kabul etmek istemeseler de bir sorun yaşıyorlarsa çekinmeden doktora başvurmaları ve daha sağlıklı bir cinsel hayat için bazı sorunlardan kurtulmalılar.

Her ne kadar cinsel bir ilişki sırasında erkek, partnerine görsel açısından büyük bir öz güven izlenimi yaratsa da, aslında içinde büyük korkular besleyebilmektedir. İlişki başladığı zaman ortaya çıkabilen bu korkuların başında partnerini tatmin edememe gibi psikolojik bir sorun bulunmaktadır.

Her zaman bir gövde gösterisi sergileyen erkek, aslında cinsel ilişki esnasında manevi olarak çıplak bir halde kalır. Aynı korkuları kadın da yaşar ve bu partnerinin ne kadar beğendiğini, özelikle vücudu bünyesinde kalçaları ya da göğüsleri gibi birçok farklı bölgesini partnerinin hoşuna gidip gitmediği gibi tereddütler baş gösterebilir. Bu korku ve endişeler de çifti sardığı anda ilişki olumsuz bir yönde seyreder istenilen o haz duygusu yakalanamaz.

Ancak cinsellik belli bir kurallar ya da şartlar çerçevesinde başlayan ya da devam eden bir süreç değildir. O yüzden erkek ve kadının kendisini tamamen özgür bırakması ve sadece keyfini çıkarması büyük bir önem taşır. Cinsel ilişki esnasında karşı tarafa verilecek olan hazzın nasıl aktarılacağına dair durum o kadar büyük değildir ve süreç zaten bunu her iki tarafa da yaşatır.