28 Temmuz 2019

Cinsel Hayatta Yaşanabilen Sorunlar

ile admin

Cinsellik herkes için çok gereklidir. Ama cinsellikte yaşanabilen bazı problemlerde bulunmaktadır. Cinsel sorunları olup da bu sorunlarına çözüm bulamayanlara hipnoterapi yöntemi önerilmektedir. Cinsel problemlerde hipnoterapi alanında uzman olan cinsel terapistler tarafından yapılması gerekmektedir. Hipnoz sayesinde düzeltilebilen pek çok cinsel hastalıklar bulunmaktadır. Orgazm olamama, cinsel uyarılma bozukluğu, vajinismus, cinsellikten kaçınma, iktidarsızlık, erken boşalma, kitlenmiş cinsel istek gibi cinsel sorunlarda çok etkili bir yöntemdir.

GEÇMİŞTEKİ SORUNLARI TESPİT EDİN !

Hipnoterapide çiftlerden sadece bir tanesi tedaviye dahil olabilir. Sorunların altında yatan çelişkileri geçmişte yaşanan karışık duyguları inceleyerek bir sonuca varılması için sorgulamaktadır. Belirli teknikler sunularak kişinin farkında olmadan sorunlarına katkı sağlayan nedenlerin çözülmesi sağlanır. Öncelikle hipnoterapi yöntemine başlamadan kişilerde fizyolojik bir sıkıntı var mı ona bakılmaktadır.

TABULARINIZI HİPNOTERAPİ İLE ÇÖZÜN !

Hipnoterapi yöntemi sayesinde cinsellikte yaşanan sorunlar kolayca çözülebilmektedir. Önemli olan sorunlarınızı çekinmeden uzmanlar ile paylaşabilmenizdir. Gizlemeniz ile hiçbir fayda elde edemezsiniz. Sorunlarınıza çözüm bulmanın en iyi yolu öncelikle partneriniz ile konuyu paylaşmanız gerekmektedir. Tabu olarak kabul edilen cinsel konularınızda hipnoterapi yöntemi ile kolayca ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Cinselliğe ket vurulan suçluluk duygularına hipnoz sayesinde baş edebilmek mümkündür.

Cinsellik insan hayatının devamı açısından ve sağlık bir yaşam için insanoğlunun vazgeçemeyeceği güdülerden birisidir. İyi ve düzenli bir cinsel hayat hem günlük yaşantıyı hem de psikolojiyi olumlu yönde etkiler. Cinsel hayatta ortaya çıkan sorunlar insanların yaşantısını olumsuz yönde etkilemekte, hatta kimi zaman hayattan kopmasına neden olmaktadır.

Cinsel Sorunların Çözümü !!

Cinsel sorunlar nasıl tedavi edilir?: Cinsel hayatında sorun yaşayan kişiler ne yazık ki bu sorunları kendi başlarına çözmeye çalışmakta veya yakın çevrelerinden yardım isteyerek yanlış tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Bilinçsizce yapılan bu yöntemler sorunların daha da büyümesine ve başka cinsel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olur. Bu sebeple cinsel sorunları olan bir kişi mutlaka doktora başvurmalıdır. Cinsel sorunlar kimi zaman anatomik olsa da genellikle psikolojik sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Anatomik tedaviler doktor kontrolünde çok kısa sürmekte ve sorunlar hemen çözülmektedir. Anatomik bir rahatsızlığınızın olmadığı doktor tarafından onaylandıktan sonra bir psikologtan yardım alarak cinsel sorunlarınızı çözebilir ve sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilirsiniz.

Tek Çözüm Doktora Gitmek mi ?

Unutulmamalıdır ki cinsellik insan hayatı için oldukça önem teşkil eden bir konudur. Bu sebeple doktora gitmekten utanmak ve sorunları müdahale edilemez boyutlara getirmek yerine, sorunlar ortaya çıktığı anda bir profesyonele başvurulması gerekmektedir.

Hayatta her zaman önemli bir yere sahip olan cinsel ilişki deneyimleri zamanla cinsel hayatın niteliğini oluşturmaktadır. Ancak bazen birtakım sorunlar meydana gelebilir ve cinsel yaşam katlanılamaz bir hale gelebilir. Burada herkesin aklında yer alan tek bir soru vardır cinsel sorunlar nasıl çözülür? Elbette her sorunun çözümü olduğu gibi cinsel sorunların da çözümleri mevcuttur. Bu çözümler sayesinde ise harika cinsel deneyimleri yaşamak oldukça mümkündür.

Cinsel Yaşamda Sorunlar Nelerdir ?

Öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki cinsel yaşama dair iki cins için de pek çok sorun mevcuttur. Bu sorunlar tek tek ele alındığında her birinin farklı bir çözümü ve üstelik doktorluk bir durumu söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle genel olarak cinsel sorunları ele aldığımızda, nasıl aşabiliriz buna bakalım. Öncelikle her zaman kendimizi rahatlatmalıyız. Gerek zaman olarak gerek ön sevişmede gerekse giydiğimiz giysiler ile cinselliğe hazır olmalıyız.

İlk Sorun Nerede Başlar ?

Cinsel yaşamda meydana gelen sorunlar öncelikle bilinçaltında yani beyinde meydana gelen sorunlardır. Cinsel yaşamın iyiliğini ya da kötülüğünü etkileyecek olan sorunların çözümü de elbette öncelikle beyinde bitmektedir. Düşüncelerinizi her zaman olumlu hallere ve cinsellik açısından hazır bir duruma çekmelisiniz.

Ruh ve beden sağlığının en önemli ihtiyaçlarından birisi de sağlıklı bir cinse hayattır. Hayatta kalabilmek için yeme arzusunun olduğu gibi neslin devamını sağlamak içinde cinsellik çok önemlidir. Cinsel kimlik bebeklikten itibaren başlayarak ergenlik ile birlikte tam anlamıyla oturur. Yanlış bilgiler ve çevresel nedenler kişiler üzerinde cinsel sorunların oluşmasına sebep olmaktadır.

CİNSEL SORUNU OLUŞTURAN NEDENLER ?

Madde bağımlılığı, alkol kullanımı, fiziksel hastalıklar, ilaçlar, stres, yorgunluk, duygusal faktörler cinsel sorunların oluşumunda çok etkilidir. Erkeklerde görülen cinsel sorunlar arasında cinsel isteksizlik, ereksiyon sorunu, erken boşalma, geç boşalma, ağrılı boşalma, cinsel fobi şeklindedir. Erkeklerde görülen cinsel sorunlar üroloji uzmanının muayenesi ve tetkikleri sonucunda tedavisi yapılmaktadır.

MUAYENE İLE SORUNLARI BULUN

Muayene sırasında ruhsal sorun ve organik bozukluk olup olmadığının kontrolleri sağlanır. Eşlerin cinsel yönde birbirlerini çekici bulup bulmadıkları konusunda araştırmalar yapılır. Uzmanlarla sorunları konuşurken olabildiğince açık ve net bir şekilde konuşulması gerekmektedir. Cinsel uyum sorunları hakkında sorulan sorulara doğru cevaplar verilmelidir. Cinsel tedavi süreci boyunca uzmana yardımcı olunması ve her sorunun paylaşılması gerekmektedir. Her sorun kendi içinde önemli ve özeldir. Bu sorunlarda duyarlı olunması şarttır.

Bireylere ve çiftlere cinsel bilgilendirme yapılması açısından cinsel danışmanlık hizmeti sunulan merkezlere cinsel sorunlar merkezi denilmektedir. Yanlış bilgilere sahip çiftlere cinsel eğitim verilmesi cinsel terapinin en önemli bileşenidir. İyi bir ruhsal bilgilendirme yapılma yolu ile birlikte çiftlerin bastırılmış, günah olarak görülmüş duygularının yeniden gözden geçirilmesi sağlanmaktadır.

CİNSEL TERAPİ İLE SAĞLIKLI CİNSEL İLİŞKİ

Daha sağlıklı bir çift ilişkisi inşa etmenin en etkili yolu cinsel terapi yolu ile mümkündür. Cinsel yaşamların daha verimli olması için gerginlik ve çatışma durumlarının azaltılması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Cinsel problemlerin oluşmasının nedenleri arasında yanlış cinsel bilgiler, tecrübe eksikliği, evlilik sorunları, stres, kaygı, fiziksel hastalıklar, vajinismus, psikolojik hastalıklar, erkeklerde geç boşalma, kullanılan ilaçlar, eşcinsellik bulunmaktadır.

CİNSEL SORUNLAR NELERDİR ?

Cinsel sorunlar merkezi olarak hizmet veren işletmelerin bünyesinde pek çok terapi desteği verilen sorunlar yer almaktadır. Cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel birleşme, sertleşme sorunları, orgazm olamama durumları, geç boşalma, eşcinsellik, erken boşalma, cinsel istismar gibi sorunların terapisi verilmektedir. Cinsel sorunların kolayca, sağlıklı bir şekilde giderilmesi için cinsel terapi merkezleri çok etkilidir. Çiftlerin sorunlarını çözmeleri adına düzenlenen seanslar sayesinde çok daha mutlu cinsellikler yaşanmaktadır.