17 Eylül 2021

Afrodizyak İçerikli Lady Era Damla

ile admin

Kadınlarda son yıllarda cinsel arzu azalması (cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk), cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel uyarılma bozukluğu gibi cinsel işlev problemleri artmaktadır.

Cinsel sağlık için çok önemli olan bu tür problemlerin zamanında tespit edilerek özel cinsel terapilerin uygulanması pek çok problemi önleyebilecektir.

Lady era kadın uyarıcı damla adından da anlaşılacağı gibi dilek arttırmaya yönelik bir üründür. Dolayısı ile cinsel isteksizlik noktasında mesele yaşayan kadınların da bu ürünü kullanması tavsiye ediliyor. İstek arttırıcı olmasının yanı sıra performansa da pozitif yönde katkı yapması partnerlerin farklı bir tecrübe yaşamasına zemin hazırlıyor.

Cinsel Soğukluk
Cinsel isteksizlik, yeterli cinsel uyarı olmasına karşın (kadın veya erkekte) cinsel istek duyulmaması durumu olup “cinsel arzu bozuklukları” grubunda yer almıştır.

Halk arasında tam karşılığı olmasa da “frijidite” yada “cinsel soğukluk” olarak da adlandırılmaktadır. Halk içinde cinsel soğuk olan kadınlar “frijit” olarak adlandırılmaktadır.

Cinsel isteksizlik, cinsel fantezilerin ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin azca olması veya hiç olmaması şeklinde de tanınabilir.

Cinsel isteksizlik türleri nedir?

Cinsel isteksizlik, görülme şekli açısından iki türlüdür:
Primer Cinsel İsteksizlik: Cinsel arzu durumunun ergenlik döneminden itibaren olmaması.
Sekonder Cinsel İsteksizlik: Önceden cinsel arzu problemi olmayan bir kişide daha sonrasında ortaya çıkan cinsel dilek problemi şeklindedir.
Bazen de cinsel arzu azlığı kişilerde yoğun iş yaşamı, stres gibi nedenlere bağlı olarak “dönemsel” olarak da görülebilmektedir.

Cinsel arzu azlığı probleminin görülme sıklığı nedir?

Cinsel isteğin az olması hanımlarda cinsellikle ilgili en yaygın şikayetlerdendir. Cinsel isteksizlik toplumun % 20″sinde görülen bir cinsel işlev problemidir.
Hanımların yaklaşık % 33″ünün hayatlarının bir döneminde cinsel ilgi veya arzu azalmasıyla karşı karşıya kalacağı tahmin edilmektedir.
Cinsel isteksizlik oranları yaşa bağlı olarak artmaktadır; 18-24 yaşları arasındaki hanımların % 32″si cinsel arzu azlığından etkilenirken bu oran 30-34 yaş grubunda % 29.5 ve 35-39 yaş grubunda % 37.6″dır.

Cinsel istek neye bağlıdır?

Cinsel istek, sadece psikolojik bir vaziyet şeklinde görünse de çoğunlukla hormonal dengesizlik veya tedavi şeklinde fizyolojik durumlardan da etkilenmektedir.
İsteğin olması çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar: Biyolojik içgüdü, kafi özgüven (self esteem), cinsellikle ilgili önceki deneyimlerin pozitif yönde olması, uygun bir cinsel eşin olması, birlikte olunan fert ile seks dışındaki alanlarda da iyi bir ilişkinin olması şeklinde. Bu alanların herhangi birinde mesele olması cinsel isteğin azalması ile neticelenebilir.
Frijidite, hem fizyolojik bununla birlikte ruhsal sorunlara bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Lady Era damla kullanarak, partnerinizin yetersiz cinsel arzu ve orgazm olamama problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Cinsel isteğin yetersiz düzeyde ve orgazm olamama problemi son zamanlarda hanımlarda çokça görülmektedir. Bu yetersiz cinsel isteği ortadan kaldırmak amacı ile Lady Era’yı kullanabilirsiniz.

Cinsel isteksizlikte fiziksel ve ruhsal faktörler yer verilmiştir. Cinsel isteksizliğin % 1″i fizyolojik, % 99″u psikolojik nedenlere bağlıdır.

Cinsel İsteksizlikte Fiziksel Faktörler

Cinsel isteksizlikte rol oynayan fizyolojik faktörler:
Yaşlanma ve menopoz
Kullanılan bazı ilaçlar (doğum denetim hapları, kortizon içeren ilaçlar şeklinde)
Alkolizm
Böbrek, karaciğer ve kalp yetmezliği
Tiroid hastalıkları (hipotiroidi)
Kronik hastalıklar (Şeker hastalığı ve Yüksek gerilim gibi)
Nörolojik problemler (Multipl skleroz, Parkinson gibi)
Ameliyatla rahimin alınması (histerektomi operasyonları)
Hormonal dengesizlikler
İlişkide ağrı hissetme (disparoni)

Genital organlardaki iltihaplar, rahimin ters dönüklüğü (retrovert uterus), endometriosis benzer biçimde nedenlere bağlı olarak ağrılı cinsel ilişki olması (disparoni) hanımın cinsel isteksizliğine niçin olabilir. Aynı şekilde menopozda ortaya çıkan estrojen yetersizliğine bağlı vajinal kuruluk ve ürogenital atrofiler de isteksizlik sebebidir.

Cinsel İsteksizlikte ruhsal Faktörler
Cinsel isteksizlikte rol oynayan ruhsal faktörler:
Aşırı stres
Kişiler arası ilişkilerdeki problemler
Evlilik sorunları (Özellikle eşe karşı gizli saklı öfke, kırgınlık, dargınlıklar)
Gövde şekli ile ilgili kaygılar
Anksiyete (İçsel sıkıntılar)
Gizli saklı eşcinsellik
Geçmişde yaşanmış olan rahatsızlık, tecavüzler ve cinsel istismarlar
Depresyon

Bazen kadın ve partnerinin hanım cinsel organlarının yapı ve fonksiyonlarını bilmemesi nedeni ile cinsel ilişki öncesinde hanımın uyarılması sağlanamamakta, bu durumdaki hanım da cinsel arzu duymamaktadır.

Gene, cinsel travma (saldırı ve tacizler), önemli yaşam olayları (ailede birinin ölümü, çocuk doğumu, taşınma şeklinde) ve cinsel ilişki ile bazı olumsuz anıların yerleşmesi şeklinde durumlar da psikolojik nedenler arasındadır.

Bazı durumlarda bir kadının cinsel ilişkide bulunması bir suç yada günah olarak algılanabilmekte, bağlantılı olarak cinsel arzu hissetmek suçluluk duygusuna niçin olabilmektedir.

Cinsel isteksizlik problemi genç kızlıktan bu yana olabileceği şeklinde çoğunlukla normal cinsel fonksiyonu olan kadında sonradan da ortaya çıkabilir.

Lady Era etkili bir karı dilek artırıcıdır. Şaşırtıcı özellikleri ve birçok tesiri ile hanımefendilerin cinsel ilişki korkusunu yenmesini ve birden fazla orgazm olmasını sağlar. Cinsel soğukluk ve ilişkiden korkma problemlerini çok hızlı şekilde çözer ve ruhsal yönden rahatlama sağlar.

Bazen cinsel dilek azalması bir ilişkideki bozulmanın bir işareti de olabilir. Öfkeli, korkulu yahut zihni dağınık kişiler genellikle cinsel yakınlık için dilek duymazlar. Cinsellikten uzun süre uzak kalmak da cinsel dürtüyü bastırabilir.

Cinsel Sorunların Kaynağı

Cinsel işlev bozuklukları ferdin benliğinin içindeki bir çatışmadan kaynaklanabileceği şeklinde, kişiler arasındaki çatışmanın etkisiyle de oluşabilir. Çocukluk döneminde kişilik gelişiminde aksaklıklar yaşayan ve erişkin dönemde de içlerinde bu izleri taşıyan kişilerin cinsel terapiye daha çok ihtiyaç duydukları biliniyor. Cinsel işlev bozuklukları sosyokültürel baskılar, cinsellikle ilgili data eksikliği, önemli bir psikiyatrik hastalığın bir sonucu, çarpıtılmış ve negatif düşüncelerimiz yada sıradan bir stres durumundan da kaynaklanabilir. Cinsel terapilerde öncelikle probleminin kaynağına inilir. Hanım ya da erkeğin iç dünyasında bastırılmış olan ruhsal çatışmalar ön planda ise cinsel terapi ile eş zamanlı olarak yoğun bireysel psikoterapi önerilmektedir.

Psikolojide tıbbın öteki alanlarından farklı olarak tedavi eden düzelten neşter kullanan bir otorite yoktur, dilek ve arayış ile terapiste başvuran kişi düzelme sürecinde yolun yarısını almış kabul edilir. Terapist bu süreçte yalnız belli teknikleri kullanarak danışanına yardımcı olan bir sağlık profesyonelidir.

Cinsel terapiye başlamadan önce danışanlara çok yönlü multidisipliner bir muayene, inceleme ve değerlendirme yapılmaktadır.