09/11/2019Genel
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Cinsel meseleler yaşam sürdüren erkek veyahut kadınlar farketmeksizin en ehemmiyetli çözüm öğeyi cinsel terapi olarak ilgi çeker. Cinsel temas sırasında yaşanan meselelerin oldukça önemli bir bölümü, psikolojik nedenler ile yaşanan sıkıntılar olarak ilgi çeker. Dolayısı ile son zamanlarda bu meselelerin düzelebilmesi için ayrı bir ana dal gelmiştir. Psikolojik cinsellik rehabilitasyonu şeklinde de çoğu kesim doğrulusunda malum bu formül, çoğu çiftin cinsel yaşamını kurtarmaya yarar sağlamıştır. Şimdi genel tarifler üstünde duralım.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi, cinsel meselesi olan şahıs veyahut çiftlere bu bölgede profesyonel olarak ihtisas yapan psikiyatrisi ve psikologlar doğrulusunda sağlanan kognitif tutum rehabilitasyonu olarak nitelendirilir. Bu rehabilitasyon tekniği, tamamı ile psikolojik olarak sürecin idaresine bağlı olarak karşımıza çıkar. Araştırmalar işaret ediyor ki cinsel meselelerin defa oldukça önemli bir kısmi psikolojik nedenlere bağlı olarak meydana çıkar. Bu sebep dolayısı ile cinsellik terapisi defa oldukça önemli unsurlardan birisi şeklinde de ilgi çeker.

Cinsel Terapi Eksperleri (Cinsel Terapist)’nın Özellikleri

Cinsel terapi alacağınız eksperlerin bu bölgede ihtisas yapan olmaları defa defa ehemmiyetlidir. Bunun dışında araştırmadan, bilgili olmadan gittiğiniz uzmanlardan eliniz boş dönebilir, boşa para harcayabilirsiniz. Bu manada sizlere profesyonel analiz eder sunuyoruz.

Arayacağınız kimi özellikler alttaki gibidir;
1.
Cinsel terapist, öncelikli olarak profesyonel olarak bu bölgede ihtisasyapan olması gereklidir.
2.
İkinci olarak cinselliğe karşı pozitif yaklaşan, modern düşünebilen ve mesleğinin etik kaidelerini benimsemiş olması gereklidir.
3.
Cinsel terapist, hastalarını öncelikle en iyi şeklinde dinlemelidir. Hastanın meselelerini, hikayelerini sıkılmadan dinlemeli ve bundan notlar çıkarmalıdır.
4.
Hikayelerin dinlenmesinin ardında tanı koyma süreci ve sonrasındaçözüm üretme süreci esaslarına bağlı kalmalıdır.
5.
Terapist, uygulayacağı tedavilerin bütününün sorumluluğunu üzerinealabilmek halindedir.
6.
İlaç rehabilitasyonu, psikolojik tedaviler bilhassa hastaların günlük programlarına makul olarak belirlenmelidir.

Cinsel Terapi Nasıl Uygulanır?

Cinsel terapi, eksperi doğrulusunda yapılır ise eğer yanında defa en uygun seçenekleri yanında getirir. Dinlemek, bu noktada en ehemmiyetli evre olarak dikkatleri çeker. Dinleme işleminin sonrasında doğru rehabilitasyon şeklini saptamak, bu bölgede ihtisas yapan eksperlerin en devasa uzmanlık alanlarıdır.

1.
Öncelikli olarak cinsel terapi eksperi, bu noktada bireyi veyahut çifti karşısına alır ve birçok ayrıntıyı dinler.
Sorular ile merak ettiklerine cevap alır.
2.
Kişi veyahut çiftlerin şikayetlerini enine boyuna notlar alarak çözümlerve bir ağaç oluşturur.
3.
Dinledikleri ve aldığı notlara bakarak ilk oturum nihayetinde bir terapi programı olacak şeklinde proses meydana çıkarır. Bu süreçler birkaç oturum olabilir. Seansların kimisinde çift, kimisinde tek olarak rehabilitasyon yapılır.
4.
Birkaç oturum içinde tek ve çift olarak yapılacak müzakerelerin neticesinde sizlere ödev programı hazırlarız. Bu ödev programı kati surette uygulanmalıdır.
5.
Uygulanan ödevler, arka arkaya gelen ilk seanslarda kritik edilir ve neticeleri ele içerler. Cinsel terapist eksperi olarak bizler, süreci hatıranda kritik ederiz ve neticelerin pozitif olması durumunda tedaviyi devam ettiririz.
6.
Olumlu olmayan rehabilitasyon ve ödevlerin alternatifleri her vakit olacaktır. Bu sebep dolayısı ile %100 etkin netice alana kadar terapi süreçleri devam edecektir.

Cinsel bilgiler içeren eczane sağlık satış sitemizde çok daha detaylı bilgilere ulaşmak için lütfen linki tıklayınız.

Cinsel Terapi Nasıl Olur

Cinsel Terapi: Cinsel terapideki bir başka ehemmiyetli eğilim, cinsel meselelerin ve şikayetlerin tedavisine yönelik bütüncül bir yaklaşımın öneminin gittikçe daha çok anlaşılmasıdır.Eskiden ardından cinsel terapistler kaçınılmaz bir şeklinde bivopsikososyal rehabilitasyon yaklaşımının ehemmiyetini ileri sürmüştür. Ne var ki, ereksiyon bozukluğuna ait oral medikasyonlann gelişmesiyle, yanlızca gcnitalleri rehabilitasyon etmenin uzun vadeli muvaffakiyet sağlama olasılığının düşük bulunduğu açığa çıkmıştır.

Cinsel Terapiler

Bireyin yanında ilişkinin de rehabilitasyon edilmesi lazım olur. Cinsel Terapi ilkeleri ve Uygulamaları’nın üçüncü baskısında, cinsel farmakoloji devrini başlatan dönüm noktası derecesindeki vakadan bahsetmiştik: 1998’de ereksiyon sorunu tedavisinin oral olarak ilk tesir maddesi olan sildenafıl sitratın onaylanması. Takip eden senelerde cinsel terapinin nihai bulacağına, erkek ve bayan cinsel meselelerinin iyileştirilmesinde ilaç tedavisinin yaygınlaşacağına değin bir kaygı oluşmuştur. Bu öngörülerin ve tahminlerin tamamı ile asılsız bulunduğu ispat etmiştir. Aslında, cinsel sorunlarda hissesi olan tüm şeyleri psikolojik, biyolojik, farmakolojik, ilişkisel ve bağlamsal öneme alarak cinsel terapinin tamamı ile bütünleyici bilhassa olması gerektiği gittikçe çoğalan oranda kabul edilmektedir.

Cinsel Hayatı Etkileyen Sorunlar

Sağlık bir yaşam sürmek adına cinsellik oldukça önemli bir gerekliliktir. Ancak insanların yaşadığı çeşitli problemler cinsel hayatı etkilemekte ve kişilerin birçok sorunla karşılaşmasına neden olmaktadır. Cinsel hayatı etkileyen sorunlar ve bu sorunlara karşı yapılabilecek bazı önlemler ise şöyle:

Stres:
Cinsel hayatı ve cinsel performansı etkileyen en önemli unsurların başında stres gelmektedir. Kadın ve erkeklerin cinsel hayatlarını doğrudan olumsuz olarak etkileyen stres faktörü çiftlerin başarısız cinsel performanslarına neden olarak kişileri daha büyük bir strese sokar. Günlük hayattaki stresin cinsel hayatı etkilememesi için stresten arındırıcı bazı yöntemler uygulamak gerekiyor. Çeşitli sosyal aktiviteler, spor ve nefes egzersizleri gibi yöntemler stresi azaltmanıza ve daha iyi bir cinsel performansa sahip olmanıza yardımcı olur.

Biyolojik sorunlar:
Cinsel performansı bazı biyolojik sorunlar ve hastalıklar da olumsuz olarak etkilemektedir. Bu yüzden yaşanılan hastalıkların tedavisi için uzman bir doktora başvurulmalı ve gerekli tedavi süreci gerçekleştirilerek sağlığa kavuşulmalıdır. Eğer erken boşalma gibi sorunlar mevcutsa bu sorunların çözümü içinde çeşitli ürünler kullanılabilir ve cinsel sorunlar kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Cinsel Yaşamı Renklendirme Tüyoları

Çiftlerin en büyük sorunu cinsel hayatın bir süre sonra sönmesi ve birbirlerine olan ilginin kaybolmasıdır. Yeni evlenen çiftlerde dahi bu sorun fazlası ile yaşanmakta ve birbirlerine gereken ilgiyi göstermemektedirler. Eski canlılığı yakalayabilmek için cinsel hayatınızı renklendirmeniz de fayda var. Eşinize küçük sürprizler yapmak ya da onu cezbedecek iltifatlar yapmak son derece iyi etki yaratabilir.

BAYANLAR ÇEKİNGEN

Bayanlar genelde bu konuda biraz çekingen olsalar da eşleri ile aralarına duvar örmelerine gerek yok. Sonuç itibari ile yatak odasının kapısını kapattığınızda orada olanlar ikinizin arasında. İlişkilerinizi biraz canlandırmak ve heyecanın dozunu arttırmak istiyorsanız cinsel yaşamı renklendirme tüyoları sizleri en iyi şekilde yönlendirecektir.

FANTAZİ İÇ GİYİMLER İLE RENKLENDİRİN

Cinsel yaşamı biraz renklendirmek ve heyecan yaratabilmek için fantazi iç giyim ürünlerinden fazlası ile yararlanabilirsiniz. Bu konuda çok fazla çeşit olması partnerinizin size olan ilgisini canlandırması açısından oldukça şahane ürünlerdir. Eşiniz cinsel konuda biraz isteksiz davranıyorsa onunla birlikte erotik filmler izleyebilir ve onu bu konuda biraz daha açık fikirli olmasını sağlayabilirsiniz. Kadınlar cinsel hayat konusunda yüreklendirilme ihtiyacı duyabilirler.